beykoz çatı deresi

beykoz çatı deresi Gizli dere (atika duvar arası çatı deresi) çatı örtüsünün üzerine yağan kar ve yağmuru suyunu toplayıp iniş borularına kanalize etmeye yarayan derelerdir.

Gizli dere izolasyonu kristalize sürme izolasyon, likit membran sürme su yalıtımı ve bitümlü membran bohçalama tekniği olmak üzere üç farklı ürün gurubu ile yapılmaktadır.

Gizli derede sürme su izolasyonu uygulamaları eksiz bir yapı oluşturmakta, bu durum da yalıtım için çok önem arz etmektedir. Sürme yönteminde uygulanan yalıtım likit malzemeler beton ve duvar yüzeye yüksek aderans ile tutunduğu için yalıtım tabakası ile duvar arasına su giremez kanalda biriken yağmur suyu doğru gider süzgecine ulaşır ve tahliye olur. Membran bohçalama çatı dere izolasyonunda ise yalıtımın zamanla ek yerlerinden deforme olması, ek yerinde uygulama esnasında yapılan basit bir hata ve oluşa bilecek deformasyonlardan kaynaklanan sıkınılar suyu yalıtım ve duvar arsına ulaştırır. Betona yapıya ulaşan suyun ise çeşitli zararları bulunmaktadır. Dış cephe ve iç mekanlarda farklı yerlere hasar vermekle kalmaz beton ve içerisindeki demir donatının korozyona uğrayarak çürümesine de yol açmaktadır.

DETAYLI BİLGİ ve UYGUN FİYATLARIMIZ İÇİN BİZİ ARAYIN..